Uchwyt czy szafka ?

Zaszłości z czasów PRL sprawiają, że nadal tkwi w nas przekonanie że miejscem dla telewizora jest szafka lub stolik. Na szczęście coraz więcej osób zaczyna zmienić zdanie i przekonuje się do tego, aby w swoim domu zainstalować uchwyt do telewizora. Czy to rzeczywiście takie polecane i dobre rozwiązanie? A może ma jakieś wady, które należy ujawnić przed podjęciem decyzji? Postaramy się na to odpowiedzieć.

 

Zalety szafki. Szafki mają jedną, wielką zaletę. Najczęściej wyposażone są w kilka szuflad lub półek, w których można magazynować co tylko chcemy. Jednak to co wydaje nam się zaletą, czasami jest wadą. W dobie filmów online, coraz mniej osób przechowuje w takich szafkach płyty i kasety. Stają się one jednocześnie magazynem rupieci i innych nieprzydatnych rzeczy, zniechęcając do zaglądania w te miejsca. Poza tym, szafki i stoliki pod telewizor są zbieraczami kurzu. Osiada on wszędzie, ale nie z każdego miejsca możemy go usunąć. Nie jest to dobre, kiedy w naszym domu mieszkają alergicy.

 

Zalety uchwytów do telewizorów płaskich. Uchwyt do telewizora nie zabiera miejsca w naszym pomieszczeniu. Jest mocowany do ściany na wysokości około 120 cm, a następnie przykręcamy do niego telewizor. Sprawia to że przestrzeń pod nim może być wykorzystana w dowolny sposób ? na przykład jako miejsce zabaw dla dzieci. Po drugie, uchwyt do telewizora nie zbiera kurzu. Wprawdzie może się on zbierać na elementach konstrukcyjnych, jednak są one na tyle małe, że ich oczyszczenie nie stanowi żadnego problemu. Poza tym, telewizor przymocowany do uchwytu jest bezpieczny i pozostaje poza zasięgiem małych dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>